Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pseudokibice z Chełmży usłyszeli zakazy stadionowe

Data publikacji 01.06.2011

Trwa identyfikacja stadionowych chuliganów biorących udział w rozróbie po finałowym meczu Pucharu Polski w Bydgoszczy. Pseudokibice zidentyfikowani przez policjantów usłyszeli zakazy stadionowe. Funkcjonariusze z Chełmży zidentyfikowali kolejnych. W tej sprawie prowadzone jest wielowątkowe śledztwo nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową Bydgoszcz-Północ.

Nad ustaleniem, kto brał udział w zamieszkach po finale Pucharu Polski, pracują specjalne zespoły policjantów między innymi z Warszawy, Poznania, Bydgoszczy. Funkcjonariusze dysponują materiałami wideo nagranymi przez policjantów, zapisem z monitoringu na stadionie i relacji telewizyjnych, ale także filmami i zdjęciami zamieszczonymi w Internecie. Wszystko to jest bardzo dokładnie analizowane, aby stadionowi chuligani, którzy zakłócili porządek ponieśli odpowiedzialność.

Praca policjantów z Chełmży oraz ich rozpoznanie środowiska kibiców umożliwiła zidentyfikowanie 7 mieszkańców tego miasta. Jak wynika z analizy zdjęć mężczyźni ci obecni byli na meczu w Bydgoszczy. Materiał dowodowy, zabezpieczony przez funkcjonariuszy, umożliwił prokuratorowi wydanie postanowienia o przedstawieniu zarzutów mieszkańcom Chełmży. Ich mieszkania na polecenie prokuratora zostały przeszukane. Tam policjanci znaleźli odzież z barwami drużyny Legii. Wczoraj (31.05) w prokuraturze przesłuchano sześciu z nich. Prokurator zdecydował, że mają stawiać się regularnie w komendzie Policji na dozór oraz zakazał im wstępu na mecze piłkarskie także podczas EURO 2012. Wobec dwóch z nich zastosował także poręczenia majątkowe.

Do końca maja 2011r. zarzuty w tej sprawie usłyszało 55 osób. 54 z nich objęto policyjnym dozorem i surowymi zakazami stadionowymi. Jedna osoba została aresztowana.

Na podstawie zgody prokuratora Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu i Komenda Stołeczna Policji na swoich stronach internetowych opublikowały zdjęcia osób, które podczas meczu na stadionie w Bydgoszczy naruszyły prawo.

(KWP w Bydgoszczy / mw)
 

Powrót na górę strony