Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pozbawili wolności, wywieźli do lasu, zostawili bez ubrań i pobili

Data publikacji 01.06.2011

Policjanci zatrzymali dwoje małżonków oraz ich znajomego, którzy w minioną niedzielę pozbawili wolności 26-latka. Napastnicy siłą wsadzili mężczyznę do bagażnika samochodu i wywieźli do lasu w województwie świętokrzyskim. Tam zabrali mu telefon, pozbawili ubrań, pobili i pozostawili. Za rozbój j i pozbawienie wolności zatrzymanym grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Całe zdarzenie miało miejsce w niedzielę przed południem. Jak ustalili policjanci, do wychodzącego ze sklepu w miejscowości Godów 26-latka podeszło dwóch mężczyzn. Chwytając go za ręce siłą doprowadzili do samochodu, po czym wrzucili do bagażnika. Następnie sprawcy przewieźli poszkodowanego do miejscowości Antonówka, gdzie zabrali mu telefon komórkowy i zniszczyli, a potem mężczyznę dotkliwie pobili. Udział w tym zdarzeniu brała także młoda kobieta.

Trójka napastników ponownie wrzuciła 26-latka do bagażnika vw polo, a następnie samochód kierowany przez kobietę ruszył w drogę. Podróż zakończyła się w rejonie kompleksu leśnego w województwie świętokrzyskim. Tam sprawcy kazali wysiąść swojej ofierze z bagażnika auta, po czym pozbawili go wszystkich ubrań i w takim stanie pozostawili i odjechali.

Po dotarciu do najbliższych zabudowań 26-latek powiadomił miejscową Policję o całym zdarzeniu, zaś sam został przewieziony do szpitala w Staszowie.

Policjanci z Opola Lubelskiego ustalili i zatrzymali sprawców rozboju. Okazali się nimi małżonkowie z gminy Chodel w wieku 30 i 37 lat oraz ich 30-letni znajomy.

Dzisiaj małżonkowie zostali doprowadzeni do prokuratury. Niebawem trafi tam także ich 30-letni kompan. Wkrótce zatrzymani odpowiedzą za rozbój i pozbawienie wolności, za co grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony