Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca zatrzymany w pościgu

Data publikacji 30.04.2007

Trzy policyjne radiowozy goniły dziś w nocy nissana almerę, którym kierował pijany kierowca. Mężczyzna ruszając spod zajazdu w Rudniku uderzył w stojące na parkingu auto. Świadkowie natychmiast powiadomili policję. Pirat został zatrzymany w Leżajsku. Próbował przekupić policjantów.

Nissana próbowali zatrzymać policjanci w Nowej Sarzynie, jednak kierowca na widok czerwonego światła latarki i policyjnego munduru przyspieszył. W pościg ruszyły trzy radiowozy leżajskiej policji. Pijany kierowca został osaczony na ul. Mickiewicza w Leżajsku. 

Jechał z dwoma pasażerami, którzy również byli nietrzeźwi. Policjanci musieli użyć siły, by zatrzymać kierującego - był agresywny. 

W radiowozie 25-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego zaproponował policjantom łapówkę. Chwilę później, w budynku komendy, kiedy był badany alkomatem, wyjął z kieszeni 500 złotych i położył na biurku. Obiecał, że dołoży więcej, jeśli policjanci go wypuszczą. 

Kierowca trzeźwieje w areszcie, wczoraj miał ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie. Odpowie za kierowanie samochodem po pijanemu, próbę przekupstwa, spowodowanie kolizji i ucieczkę.

 

Powrót na górę strony