Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaatakował młotkiem pracownicę socjalną

Data publikacji 01.06.2011

Policjanci z posterunku w Jaworzynie Śląskiej zatrzymali mężczyznę, który w Ośrodku Pomocy Społecznej zaatakował młotkiem pracownicę socjalną. Napastnik uderzał kobietę m.in. w głowę. Pokrzywdzona została przewieziona do szpitala. Okazało się, że obrażenia, których doznała, to głównie krwiaki. Po udzieleniu pomocy medycznej opuściła szpital.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 11.00. Do Ośrodka Pomocy Społecznej w Jaworzynie Śląskiej wszedł mężczyzna, który krzycząc już od drzwi, szedł w kierunku jednej z pracownic socjalnych. Zbliżając się do niej, wyciągnął nagle młotek i zaatakował nim kobietę, uderzając ją w głowę, ramiona i nogi.

Na pomoc kobiecie przybiegli policjanci ze znajdującego się niedaleko posterunku. Zatrzymali napastnika. Mężczyzna był trzeźwy. Z uwagi na obrażenia, których doznała pokrzywdzona, na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Karetka przewiozła kobietę do szpitala. Na szczęście okazało się, że obrażenia, których doznała to głównie krwiaki. Po udzieleniu pomocy medycznej, decyzją lekarzy kobieta została zwolniona do domu.

Zatrzymany to 48–letni mieszkaniec jednej z miejscowości leżących na terenie gminy. Trafił on do policyjnego aresztu.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Przypomnijmy, że za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego, grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu/js)
 

Powrót na górę strony