Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o zabójstwo stanie przed sądem

Data publikacji 02.06.2011

Bydgoscy kryminalni zatrzymali młodego człowieka podejrzanego o zabójstwo 56-latka, za nieudzielenie pomocy odpowie natomiast drugi z zatrzymanych - 40-letni mężczyzna. Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań w Bydgoszczy. Z ustaleń wynika, że podczas alkoholowej libacji pomiędzy jej uczestnikami doszło do ostrej wymiany zdań, która zakończyła się pobiciem. Na skutek odniesionych obrażeń 56-latek zmarł. Za zabójstwo 18-latkowi grozi kara do 25 lat więzienia albo dożywocie.

W niedzielę przed 17:00 dyżurny Policji otrzymał informację o znalezieniu ciała mężczyzny. Na miejsce wysłano grupę dochodzeniowo-śledczą. Z udziałem prokuratora przeprowadzono oględziny, zabezpieczono ślady pozostawione na miejscu zbrodni. Od momentu powiadomienia funkcjonariusze próbowali odtworzyć przebieg zdarzenia oraz ustalić i zatrzymać sprawców.

Tragedia rozegrała się w jednym z mieszkań przy ulicy Gimnazjalnej, najprawdopodobniej w nocy z soboty na niedzielę. Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że podczas libacji alkoholowej pomiędzy uczestnikami doszło do awantury zakończonej pobiciem lokatora mieszkania. Mężczyzna w wyniku doznanych obrażeń zmarł.

Policjanci zatrzymali do wyjaśnienia cztery osoby mogące mieć związek ze zdarzeniem. Dalsza praca funkcjonariuszy pozwoliła na przedstawienie przez prokuratora zarzutu zabójstwa 18-letniemu mężczyźnie. Drugi, 40-latek, usłyszał zarzut nieudzielenia pomocy poszkodowanemu, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj podejrzany o zabójstwo zostanie doprowadzony do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Wobec 40-letniego mężczyzny prokurator zastosował policyjny dozór.

(KWP w Bydgoszczy / ms)
 

Powrót na górę strony