Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gimnazjaliści zatrzymani do śmiertelnego pobicia 14-latka

Data publikacji 02.06.2011

Włodawscy policjanci zatrzymali trzech gimnazjalistów do sprawy pobicia nastolatka, do którego doszło nad jeziorem w Okunince. Niestety, pomimo udzielonej pomocy medycznej, chłopca nie udało się uratować – zmarł w szpitalu. Dwaj zatrzymani 16-latkowie trafili do Policyjnej Izby Dziecka, 17-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze cały czas pracują nad sprawą wyjaśniając jej wszystkie okoliczności.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed południem nad Jeziorem Białym w Okunince. Kilka minut przed godz. 11: 00 oficer dyżurny KPP we Włodawie otrzymał od jednej z mieszkanek Włodawy informację o pobiciu młodego człowieka. Na miejsce natychmiast wysłano policyjne załogi oraz karetkę pogotowia.

Pobity 14-latek został przewieziony do szpitala we Włodawie. Niestety, pomimo udzielonej pomocy medycznej, chłopca nie udało się uratować. 14-latek zmarł wczoraj w szpitalu. Jego rodzina została objęta pomocą psychologa.

Na miejscu zdarzenia policjanci zatrzymali dwóch 16-latków, uczniów jednego z gimnazjów we Włodawie. W trakcie wyjaśniania okoliczności sprawy okazało się, że w pobiciu 14-latka brał udział jeszcze jeden młody człowiek, 17-latek. Po ustaleniu jego danych, nastolatek został zatrzymany.

Dwaj 16 - latkowie trafili do Policyjnej Izby Dziecka w Lublinie. Za swój czyn odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich. 17-latek natomiast został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za pobicie ze skutkiem śmiertelnym grozić mu może kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Włodawscy policjanci cały czas pracują nad sprawą i wyjaśniają wszystkie okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Jeszcze dzisiaj całość zebranych materiałów zostanie przekazana do Prokuratury Rejonowej we Włodawie.

(KWP w Lublinie / mw)
 

Powrót na górę strony