Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sukces specjalnej grupy monitorującej pseudokibiców

Data publikacji 02.06.2011

Policjanci ze specjalnie powołanej grupy do monitorowania pseudokibiców, w skład której wchodzą funkcjonariusze CBŚ, kryminalni komendy wojewódzkiej oraz miejskich, namierzyli i zatrzymali najprawdopodobniej głównego dostawcę narkotyków na toruński teren. W środki odurzające, które rozprowadzał zatrzymany, zaopatrywali się właśnie „fani” tamtejszych sportowych drużyn. Diler za swoją przestępczą działalność może trafić do więzienia nawet na 10 lat.

Do policjantów CBŚ i kryminalnych z komendy miejskiej w Toruniu, z grupy specjalnie powołanej do monitorowania pseudokibiców, dotarły informacje o podejrzanym 24 - latku. Na podstawie poczynionych ustaleń funkcjonariusze weszli do miejsca jego zamieszkania. Tam, podczas przeszukania wszystkich pomieszczeń, w garażu należącym do mieszkańca Torunia, policjanci znaleźli i zabezpieczyli, jak wynika ze wstępnych ustaleń: amfetaminę, jej pochodne oraz substancję kupowaną na receptę o właściwościach pobudzających, której używają szczególnie sportowcy. Oprócz środków psychotropowych zabezpieczono również dwie wagi elektroniczne oraz woreczki do porcjowania środków odurzających. 24-letni diler został zatrzymany.

Jak wynika z ustaleń grupy, 24-letni mieszkaniec Torunia, to najprawdopodobniej główny „zaopatrzeniowiec” pseudokibiców toruńskich drużyn.

To nie jedyne zatrzymanie pod tym adresem, tego dnia. Na gorącym uczynku w ręce funkcjonariuszy wpadł również 29-letni klient. Zdążył on zakupić ponad 4,5 g białego proszku. Mężczyzna także trafił do policyjnego aresztu. Odpowie za posiadanie narkotyków, za co również grozi kara pozbawienia wolności.

W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 2 kg różnego rodzaju środków psychotropowych, którymi teraz zajmą się eksperci z laboratorium kryminalistycznego w Bydgoszczy.

Policjanci doprowadzili 24-latka do prokuratury, gdzie na podstawie zgromadzonych przez policjantów dowodów usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz udzielania ich w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Dzisiaj zatrzymany zostanie doprowadzony przez śledczych do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące. Za złamanie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii może trafić do więzienia nawet na 10 lat.

Decyzją sądu 24-latek trafił na trzy miesiące do aresztu.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Film Sukces specjalnej grupy monitorującej pseudokibiców

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Sukces specjalnej grupy monitorującej pseudokibiców (format flv - rozmiar 3.11 MB)

Powrót na górę strony