Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszywy konsul wpadł na granicy

Data publikacji 02.06.2011

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali mężczyznę, który podając się za konsula oszukiwał osoby i instytucje, wyłudzając od nich pieniądze i usługi. Mężczyzna był poszukiwany przez wrocławski Sąd za wcześniejsze oszustwa.

Do oficera dyżurnego zielonogórskiej komendy w ostatnim czasie zgłosiły się osoby, które zostały oszukane przez mężczyznę podającego się za prawnika. Oszust miał twierdzić, że piastuje urząd konsula i wskazując na rzekome wpływy oferował pomoc w odzyskaniu pieniędzy za pracę w Niemczech. Usługa wymagała wpłaty przez każdego z zainteresowanych zaliczki w wysokości 500 zł.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą zielonogórskiej KMP. Mundurowi sprawdzając przekazane informacje, szybko namierzyli mężczyznę i ustalili miejsce jego pobytu. Do jego zatrzymania doszło w przygranicznych Słubicach, w momencie gdy przekroczył granicę na Odrze. Okazał się nim pochodzący z Polski, 51-letni obywatel Niemiec.

Jak ustalili policjanci, zatrzymany Janusz P. był już wielokrotnie karany za podobne przestępstwa. Mężczyznę poszukiwano na terenie naszego kraju do odbycia kary za wcześniejsze oszustwa. Ponadto potwierdzono, że w ostatnim okresie wyłudzał on również usługi hotelowe.

Obecnie trwają ustalenia czy mężczyzna nie jest również sprawcą podobnych przestępstw na terenie Polski. Niewykluczone, że liczba pokrzywdzonych osób będzie wyższa. Sprawa prowadzona jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze.

(KWP w Gorzowie / mw)

 

Powrót na górę strony