Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gimnazjalista z zarzutem usiłowania zabójstwa

Data publikacji 02.06.2011

Na jednym z placów zabaw na Targówku doszło do tragicznego zdarzenia. 16-latek bez powodu pchnął rówieśnika nożem w brzuch. Ranny chłopak trafił do szpitala. Przeszedł już operację. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Po zebraniu materiału dowodowego policjanci z zespołu do spraw nieletnich postawili napastnikowi zarzut usiłowania zabójstwa.

Na jednym z placów zabaw na Targówku, około 17.00 doszło do tragicznego zdarzenia. Do stojącego przy ławce 16-latka podszedł jego rówieśnik i bez powodu ugodził go nożem w brzuch. Ranny chłopak trafił do szpitala. Przeszedł już operację. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Kryminalni z Targówka zatrzymali napastnika. Przekazali go policjantom z zespołu do spraw nieletnich. Ci przesłuchali go, podobnie jak kilku innych świadków zdarzenia. Na podstawie zebranego materiału dowodowego postawili 16-latkowi zarzut usiłowania zabójstwa. Kierując sprawę do sądu rodzinnego, wystąpili z wnioskiem o umieszczenie nieletniego w schronisku dla nieletnich.

16-latek nie przyznał się do zarzutu usiłowania zabójstwa. Przyznał się natomiast do tego, że pchnął pokrzywdzonego nożem w brzuch. Dwa tygodnie temu tego samego nieletniego ujęła straż miejska za niszczenie nożem krzeseł na jednym z obiektów sportowych.

(KSP/js)
 

Powrót na górę strony