Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kredyt za łapówkę

Data publikacji 30.04.2007

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KWP we Wrocławiu zatrzymali jednego z dyrektorów wrocławskiego banku. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, mężczyzna miał wziąć 10 tys. zł łapówki w zamian za umożliwienie uzyskania 600 tys. zł kredytu na budowę domku jednorodzinnego. Dyrektorowi grozi teraz kara 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KWP we Wrocławiu zatrzymali 45-letniego mieszkańca Wrocławia, dyrektora w jednym z wrocławskich banków. Jak ustalili policjanci, mężczyzna ten pełniąc funkcję kierowniczą przyjął korzyść majątkową w kwocie 10.000 zł w zamian za umożliwienie uzyskania 600 tys. zł kredytu, na podstawie sfałszowanych dokumentów. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Za to, że pełniąc funkcję kierowniczą i mając istotny wpływ na podejmowanie decyzji związanych z działalnością firmy, przyjął korzyść majątkową w zamian za zachowanie, które wyrządziło znaczną szkodę majątkową, grozi mu kara pozbawienia wolności do 8 lat. Wobec zatrzymanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 100 tys. zł.

Powrót na górę strony