Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali podpalacza

Data publikacji 30.04.2007

Policjanci z Góry zatrzymali 50-letniego mężczyznę podejrzanego o podpalenie lasu w miejscowości Klimontów. Zatrzymany wzniecił ogień w kilku miejscach, spaleniu uległo około 30 arów ponad 30-letniego lasu sosnowego.

28 kwietnia podczas akcji gaśniczej pożaru lasu w Klimontowie, policjanci z komendy powiatowej w Górze ustalili rysopis osoby widzianej w pobliżu zarzewia ognia, a następnie zatrzymali 50-letniego mężczyznę, mieszkańca Głogowa podejrzanego o podpalenie.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna będąc w stanie nietrzeźwym (2,6 promila) szedł drogą i rzucał na trawę zapalone zapałki. W ten sposób wzniecił pożar w kilku miejscach 10-hektarowego kompleksu leśnego. Pożar spowodował również bezpośrednie zagrożenie dla budynku gospodarczego, w którym znajdowało się blisko 200 krów. W wyniku pożaru spaleniu uległo 30 arów ponad 30-letniego lasu sosnowego.

Podejrzanemu przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa - sprowadzenia zdarzenia o charakterze pożaru, za co grozi odpowiedzialność karna pozbawienia wolności do lat 8.

Policjanci wystąpią w tej sprawie z wnioskiem do prokuratury o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego.

Powrót na górę strony