Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Porwali, uwięzili, pobili i porzucili

Data publikacji 03.06.2011

Policjanci z Mogilna zatrzymali młodych mężczyzn, którzy wepchnęli 20-latka do bagażnika samochodu, wywieźli, pobili go i porzucili na drodze. Czwórce sprawców grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce w środę (01.06), w nocy na drodze w miejscowości Lubstówek koło Jezior Wielkich w powiecie mogileńskim. Nad wykryciem i zatrzymaniem sprawców przestępstwa praktycznie nieprzerwanie, przez kilkanaście godzin, pracował zespół policjantów z Mogilna i Jezior Wielkich. Podejrzani w tej sprawie to dwaj 18–latkowie i 25- latek z Lisewa w gm. Skulsk oraz 20–latek miejscowości Przyłubie.

Trzej najmłodsi zostali zatrzymani wczoraj (02.06) przed południem, natomiast czwarty najstarszy, dzisiaj (03.06) sam oddał się w ręce policjantów.

Dotychczasowe ustalenia w sprawie wskazują, że sprawcy znali swoją ofiarę – 20–latka z Lubstówka. Przyjechali samochodem i spotkali go na drodze. Chcieli aby oddał im należne pieniądze. Kiedy pokrzywdzony stwierdził, że ich nie ma, napastnicy przemocą wepchnęli go do bagażnika i ruszyli w drogę. Po krótkim czasie zatrzymali się, pobili go i pozostawili.

Wkrótce podejrzani odpowiedzą przed sądem za bezprawne wymuszenie wierzytelności, pozbawienie wolności i pobicie 20–latka, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Bydgoszczy/js)

Powrót na górę strony