Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne wierzchowce i psy na imprezie "Pet Awards"

Data publikacji 05.06.2011

W sobotę 4 czerwca 2011 roku w stołecznym Parku Praskim Warszawiacy mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć na żywo 4 policyjne konie i 3 policyjne psy - czworonożnych funkcjonariuszy Komendy Stołecznej Policji. Doświadczeni policyjni jeźdźcy na swoich rumakach pokazali i opowiedzieli dzieciom i ich rodzicom jak wygląda codzienna służba patroli konnych, na czym polega piękno i trudność tej służby. Natomiast wspaniałe policyjne pieski: 2 owczarki niemieckie i terrier zachwyciły swoją urodą, mądrością i przywiązaniem do swoich przewodników, którzy opowiedzieli o ich dotychczasowych sukcesach w walce z przestępcami.

Konie Enduro i Poeta oraz Diamant i Ikar to piękne policyjne rumaki, przygotowane do służby patrolowej, ale także do zabezpieczania imprez masowych. Prócz nich w polskiej Policji służy jeszcze 65 innych koni w 7 jednostach konnych w kraju. Jednak koń jest tylko uzupełnieniem policjanta - jeźdźca. Na pracę z końmi decydują się prawdziwi ich pasjonaci, bo praca z koniem to nie tylko satysfakcja, ale także codzienna opieka i trening.

W Policji służy także ponad 1200 psów, najwiecej owczarków niemieckich, ale są także labradory, terriery czy też psy wielorasowe. Pies zawsze pracuje ze swoim przewodnikiem, za którym "wskoczyłby w ogień" i który zawsze dba o rozwijanie umiejętności psa i wysoką jakość codziennej służby. Psi funkcjonariusze tropia na co dzień przestępców, patrolują nasze ulice, potrafią wyszukać materiały wybuchowe czy narkotyki, pomóc w odnalezieniu człowieka.

O tych wszystkich blaskach i trudach policyjnej służby ze zwierzętami opowiadali policjaci - jeźdźcy i przewodnicy psów.

Obecny na festynie policjant Komendy Głównej Policji - podinsp. Grażyna Puchalska uczyła także dzieci jak bronić się przed agresywnym psem, informowała jakie obowiązki mają właścieciele zwierzat wobec swoich pupili oraz wobec innych osób. Duże zainteresowanie budziły kwestie legalności kupowania zwierząt egzotycznych i wymieniania się nimi. Każdy uczestnik festynu dowiedział się o tym, że wszystkie przypadki złego traktowania zwierząt można szybko zgłosić Policji, np. przy wykorzystaniu kontaku "Zielona strefa".

gp

Powrót na górę strony