Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano członków gangu

Data publikacji 06.06.2011

W ubiegłym tygodniu policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn podejrzanych m.in. o rozboje, przestępstwa gospodarcze i narkotykowe. Zatrzymani to liderzy środowiska pseudokibiców. Grozi im do 12 lat więzienia.

W środę po południu (1.06) kwidzyńska policja, przy wsparciu funkcjonariuszy gdańskiego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji, zatrzymała pięciu mężczyzn ściśle związanych ze środowiskiem pseudokibiców, podejrzanych m.in. o dokonywanie rozbojów i wyłudzanie kredytów na terenie powiatu kwidzyńskiego.

Kryminalni z Kwidzyna pracowali nad ustaleniem i zatrzymaniem członków tej grupy od dłuższego czasu. Funkcjonariusze mieli informację, że przestępcy mogą być niebezpieczni i posiadać broń. Dlatego ich zatrzymania dokonali wspólnie z antyterrorystami. Stróże prawa przy zatrzymanych znaleźli 22 gramy marihuany i 8 tabletek narkotyków, pochodnej amfetaminy, oraz dużą sumę pieniędzy.

Zatrzymani mają od 21 do 31 lat. Wobec czterech z nich, na podstawie już zebranych dowodów, sąd zastosował tymczasowy areszt na trzy miesiące. Przestępcom grozi do 12 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa. Policja nie wyklucza dalszych zatrzymań.

Policjanci traktują sprawę jako rozwojową. Do działań włączyła się także specjalna grupa ds. zwalczania przestępczości pseudokibiców powołana przez Komendanta Głównego Policji.

(KWP w Gdańsku / mg)

Film Zatrzymano członków gangu

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymano członków gangu (format flv - rozmiar 1.18 MB)

Powrót na górę strony