Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne wakacje 2011

Data publikacji 06.06.2011

Lubniewice przywitały uczestników Międzynarodowego Dnia Dziecka i Wojewódzkiej Inauguracji Działań Profilaktycznych „Bezpieczne Wakacje 2011” mnóstwem atrakcji i piękną pogodą. Były konkursy, stoiska prewencyjne, Info-Bus, puzzle wielkoformatowe, pokaz sprzętu Policji i WOPR-u, a także tor sprawnościowy. Organizatorem przedsięwzięcia był Wydział Prewencji KWP w Gorzowie Wlkp.

W ubiegłą sobotę, 4 czerwca 2011 r., nastąpiła Wojewódzka Inauguracja Działań Profilaktycznych „Bezpieczne Wakacje 2011”. Dzieci, które pojawiły się na Plaży w Lubiewicach chętnie podchodziły do stoisk prewencyjnych, gdzie można było założyć sprzęt policyjny, zrobić sobie pamiątkowy odcisk palca, otrzymać mnóstwo materiałów prewencyjnych, między innymi kolorowe butony.

Ogromnym powodzeniem cieszył się również konkurs plastyczny „Bezpieczeństwo na wodą”, gdzie dzieci wymalowały bezpieczne plaże i cudowny czas spędzony z rodziną.

Do konkursu wiedzy przystąpiło 12 uczestników, którzy odpowiadali na bardzo trudne pytania. Na samym końcu została trójka najlepszych. Dzieci podchodziły z dużym zaciekawieniem do motocykli policyjnych oraz Info-Busa.

Na torze przeszkód uczestnicy imprezy, wkładając alko-gogle, musieli toczyć piłkę między pachołkami, a na końcu trafić woreczkiem do kosza. Zawodnicy mieli ogromne problemy bo alko-gogle zniekształcające spostrzeganie przeszkadzały w pokonaniu toru na czas i dały przede wszystkim do myślenia – tak przecież widzą kierowcy pod wpływem alkoholu.

Konkurs zgaduj–zgadula, gdzie trzeba było znaleźć 30 zwierząt na fotografii również była bardzo emocjonujący. Wszystkie konkursy zakończyły się wręczeniem bardzo atrakcyjnych nagród.

Całe rodziny układały także puzzle wielkoformatowe z wizerunkiem Lupo. Najwytrwalsi otrzymali od organizatorów upominki.

Inauguracja zakończyła się wspólnym pokazem sprzętu ratunkowego Policji, WOPR-u i Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego.

Cały wspomniany sprzęt pojawił się na jeziorze, a funkcjonariusze swoim działaniem pokazali, że tegoroczne wakacje będą bezpieczne. Przez całe wakacje będą również realizowane przez policjantów spotkania profilaktyczne w miejscach zorganizowanego wypoczynku.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / ms)

Powrót na górę strony