Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczna kobieta

Data publikacji 07.06.2011

Kolejna edycja szkoleń w ramach programu „Bezpieczna kobieta” dobiegła końca. Policjanci i strażnicy miejscy uczyli panie, jak skutecznie obronić się przed napastnikiem.

W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 46 przy ul. Kombatantów w Bydgoszczy odbyło się ostatnie już spotkanie w ramach programu „Bezpieczna Kobieta”. Obecna edycja rozpoczęła się 23 marca, a chęć udziału w szkoleniu zapowiedziało 25 pań.

Zajęcia podzielono na dwie części. Teoretyczną obejmującą omówienie przyczyn i skutków agresywnych zachowań, aspekty prawne związane z obroną konieczną oraz zagadnienia ratownictwa medycznego. Część praktyczna to symulowanie sytuacji niebezpiecznych wraz z nauką nabywania umiejętności odpowiedniej reakcji w chwili zagrożenia. Zajęcia prowadzone były przez policjantów Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, Strażników Miejskich oraz przedstawicieli Maltańskiej Służby Medycznej.

„Bezpieczna Kobieta” jest programem skierowanym do kobiet, który ma na celu wyuczenie zachowań obronnych przed różnymi formami przemocy. W ostatnim dniu szkolenia uczestniczki w sposób praktyczny zademonstrowały podczas symulowanych sytuacji, jak potrafią obronić się przed napastnikiem. Na zakończenie wszystkie panie otrzymały upominki i pamiątkowe dyplomy.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Film Bezpieczna kobieta

Pobierz plik Bezpieczna kobieta (format mp4 - rozmiar 15.21 MB)

Powrót na górę strony