Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny nielegalny arsenał

Data publikacji 08.06.2011

Pomorscy policjanci zatrzymali 49-letniego mężczyznę, który nielegalnie posiadał spory arsenał. Funkcjonariusze z komendy wojewódzkiej i Centralnego Biura Śledczego zabezpieczyli m.in. kilka kilogramów materiału wybuchowego, pancerzownicę odrzutową pancerfaust oraz pistolety, rewolwery i karabiny z okresu II wojny światowej.

We wtorek rano policjanci z komendy wojewódzkiej i Centralnego Biura Śledczego weszli na teren jednej z posesji w powiecie Pruszcz Gdański. Z informacji, które mieli wynikało, że 49-letni mężczyzna gromadzi spore ilości broni, na którą nie ma pozwolenia.

Broń i amunicja były składowane na terenie posesji. Policjanci znaleźli 5 kilogramów materiału wybuchowego, około 4 tys. sztuk amunicji, niemiecką pancerzownicę typy pancerfaust, oraz pistolety, rewolwery i karabiny z okresu II wojny światowej. Zabezpieczono także kilkadziesiąt elementów broni różnego typu, m.in. zamki, iglice i mechanizmy spustowe.

Mężczyzna tłumaczył, że jest zbieraczem militariów, a wszystkie przedmioty znalazł w okolicznych lasach.

49-latek został zatrzymany. Za nielegalne posiadanie broni i amunicji grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku/js)
 

Film Kolejny nielegalny arsenał

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Kolejny nielegalny arsenał (format flv - rozmiar 5.27 MB)

Powrót na górę strony