Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomoc nadeszła w porę

Data publikacji 09.06.2011

W czasie wolnym od służby policjant z Augustowa uratował przed utonięciem starszą kobietę, która wpadła do jeziora i nie mogła o własnych siłach wydostać się na powierzchnię. Seniorka w ubiegłym roku skończyła 100 lat.

Wczoraj około południa jeden z augustowskich policjantów w czasie wolnym od służby wypoczywał nad jeziorem Necko. W trakcie kąpieli funkcjonariusz widział stojącą na pomoście starszą panią, która rzuca aportującemu psu patyk do wody. W pewnym momencie kobieta straciła równowagę i wpadła do jeziora. Funkcjonariusz, który był około 30 metrów od niej, początkowo nie podejrzewał, że kobiecie może stać się coś złego, ponieważ woda w tym miejscu nie była głęboka.

Pozornie niegroźnie wyglądająca sytuacja stała się poważna, gdy mundurowy zauważył, że kobieta zanurzyła się pod wodę i nie może wstać o własnych siłach. Policjant natychmiast ruszył z pomocą i odholował do brzegu walczącą o życie kobietę. Tam wystraszona seniorka mówiła, że gdyby pomoc nie nadeszła w porę, sama nie wydostałaby się z wody. Na prośbę uratowanej, funkcjonariusz odprowadził ją do domu. W rozmowie z nią okazało się, że w ubiegłym roku obchodziła swoje 100 urodziny!

(KWP w Białymstoku / mw)

Powrót na górę strony