Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali kibiców, którzy pobili młodych elblążan

Data publikacji 09.06.2011

Policjanci z Elbląga oraz funkcjonariusze CBŚ zatrzymali pięciu sprawców pobicia trzech młodych elblążan wracających z lokalu na starówce. Podejrzani to kibice miejscowej drużyny piłkarskiej. Wszyscy usłyszeli zarzuty. Dodatkowym materiałem dowodowym obciążającym sprawców było nagranie z kamer miejskiego monitoringu.

Do zdarzenia doszło 24 kwietnia br. około godziny 2.00 w nocy na ulicy Stary Rynek w Elblągu. Do grupy trzech 20-latków, wracających z lokalu na elbląskiej starówce, podeszło pięciu mężczyzn, którzy ich zaczepili, a następnie dotkliwie pobili. Sprawcy bez żadnej, znaczącej przyczyny zaczęli pokrzywdzonych bić pięściami po twarzy, a kiedy ci upadli na ziemię, napastnicy kopali ich. Na koniec sprawcy wykrzyknęli nazwę elbląskiego klubu piłkarskiego i odeszli. Pokrzywdzeni sami wezwali patrol policji, a funkcjonariusze powiadomili pogotowie. Jeden z pokrzywdzonych, który stracił przytomność, trafił do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. Pokrzywdzeni odnieśli stłuczenia, mieli też rany cięte i krwiaki.

Policjanci kryminalni z elbląskiej komendy oraz funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego już od pierwszych chwil od zdarzenia sukcesywnie ustalali i zatrzymywali kibiców, jednocześnie sprawców tego przestępstwa. Pierwsze zatrzymanie miało miejsce 4 kwietnia, kolejne od 5 kwietnia do 7 czerwca. Do policyjnej celi trafili kolejno: 18-letni Mariusz P., 19-letni Łukasz L., 19-letni Mateusz R., 19-letni Kacper K. oraz 18-letni Łukasz M. Ostatni z mężczyzn był już notowany. Jako nieletni miał na swoim koncie włamanie, wymuszenie rozbójnicze oraz zniewagę funkcjonariusza.

Wszyscy odpowiedzą teraz za pobicie. Za ten czyn prawo przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Dzięki specjalnym zespołom policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców, funkcjonujących we wszystkich komendach wojewódzkich, miejskich i powiatowych, których najważniejszym zadaniem jest rozpracowywanie grup odpowiedzialnych za awantury stadionowe i ustawki, chuligani nie mogą czuć się bezkarni. W tej sprawie dużą rolę odegrały także ustalenia specjalnego zespołu policjantów z Centralnego Biura Śledczego KGP, który 1 lutego br. został powołany do walki z kibolami.

(KWP w Olsztynie / mg)

Film Zatrzymali kibiców, którzy pobili młodych elblążan

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymali kibiców, którzy pobili młodych elblążan (format flv - rozmiar 1.09 MB)

Powrót na górę strony