Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowani za przemyt narkotyków

Data publikacji 14.06.2011

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali trzech mieszkańców Lublina podejrzanych o przemyt znacznych ilości narkotyków z Holandii. Jak oszacowano z zabezpieczonej marihuany, którą przewozili podejrzani, można by było sporządzić 3.200 porcji narkotyków. Zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa.

Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego już od jakiegoś czasu obserwowali trzech mieszkańców Lublina, co do których zachodziło podejrzenie, że mogą oni zajmować się przemytem narkotyków z Holandii i rozprowadzaniem ich na terenie Lublina.

Z policyjnych ustaleń wynikało, że organizatorem przestępczego procederu był 29-letni Piotr M., który tydzień wcześniej wspólnie ze swoim rówieśnikiem Adamem S. udali się do Holandii, by zakupić i przemycić narkotyki. By utrudnić ewentualną wpadkę, czy też uniknąć odpowiedzialności, wynajęli kuriera - 27-letniego Pawła S., który poruszał się innym pojazdem. Pod osłoną nocy mężczyźni próbowali wjechać do Lublina. Wtedy właśnie w Jastkowie wpadli w zasadzkę zorganizowaną przez policjantów.

W czasie zatrzymania byli kompletnie zaskoczeni i nie stawiali oporu. Przy jednym z nich - Piotrze M. – funkcjonariusze znaleźli 6 dilerek z marihuaną i haszyszem, które mężczyzna ukrył w bieliźnie. Kryminalni przekonani, że to nie jedyne narkotyki zabezpieczyli oba pojazdy i poprosili o wsparcie funkcjonariuszy Izby Celnej w Białej Podlaskiej. W czasie dokładnego przeszukania pod nadkolem sprawdzanego citroena celnicy znaleźli specjalny schowek, w którym ukryte były narkotyki. Po dokładnym zważeniu okazało się, że w szczelnie zapakowanej paczce znajduje się ponad 800 gram marihuany. Ponadto w mieszkaniu Piotra M. policjanci zabezpieczyli dwie wagi laboratoryjne i puste dilerki. Właściciel twierdził, że wagi służą mu do dokładnego odważania karmy dla rasowego psa.

To pierwsze zatrzymanie w tej sprawie. Jak ustali policjanci samochód, którym podróżował kurier został wynajęty z wypożyczalni. Wszystko wskazuje na to, że nie po raz pierwszy.

Wszyscy trzej zatrzymani usłyszeli zarzuty wewnątrzwspólnotowego przemytu narkotyków w znacznej ilości. Zatrzymani nie przyznali się do winy. Grozi im kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności. Zarówno policjanci CBŚ jak i Prokuratura Rejonowa w Lublinie wystąpiła z wnioskiem do sądu o tymczasowe aresztowanie zatrzymanych. Jeszcze tego samego dnia odbyło się posiedzenie sądu, decyzją którego mężczyźni trafili na trzy miesiące do aresztu.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony