Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradli około 2 tys. litrów paliwa

Data publikacji 14.06.2011

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzieże paliwa z baków samochodów ciężarowych. Ukradli oni ok. 2 tys. litrów paliwa. Podejrzanym grozi kara 10 lat więzienia. Zatrzymano także kolejne osiem osób, które będą odpowiadać za paserstwo. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.

Policjanci w nocy 15 maja br. tuż po godzinie 2:00 na terenie bazy transportowej w Strzelcach w trakcie kontroli stanu zabezpieczenia pojazdów ciężarowych zauważyli przy jednym z nich porzucone kanistry z olejem napędowym. Na sąsiedniej ulicy natomiast znaleźli opuszczony samochód na gorzowskich tablicach rejestracyjnych, z widocznymi śladami przewożenia paliwa.

Policjanci o godzinie 7:30 zatrzymali 20-letniego właściciela pojazdu, bezrobotnego mieszkańca podstrzeleckiej miejscowości, podejrzewanego o kradzieże paliwa. Po pierwszym zatrzymaniu nastąpiły dwa kolejne. Zatrzymano jeszcze dwie osoby - 23- i 16-latka.

Cała trójka usłyszała zarzuty dotyczące włamań do zbiorników i kradzieży oleju napędowego. Włamywacze działali od kwietnia do maja br. na terenie gminy Strzelce, Stare Kurowo i Dobiegniew. Ukradli ok. 2 tys. litrów paliwa. Z uwagi na rozwojowy charakter sprawy i możliwość utrudniania postępowania dwaj starsi włamywacze zostali tymczasowo aresztowani.

Policjanci realizujący sprawę zatrzymali także 8 paserów kradzionego paliwa. Wszyscy oni usłyszeli zarzuty paserstwa. 20-letni mieszkaniec gminy Strzelce za paserstwo i pomoc włamywaczom w zbyciu kradzionego mienia został również tymczasowo aresztowany.

Policjanci odzyskali i zabezpieczyli ponad 1 000 litrów skradzionego oleju oraz zajęli tymczasowo mienie ruchome na poczet przyszłych kar o łącznej wartości blisko 25 tys. złotych.

Kodek karny za kradzież z włamaniem przewiduje karę pozbawienia wolności do 10 lat natomiast za nabycie lub pomoc w zbyciu kradzionego mienia do 5 lat.

(KWP w Gorzowie Wlkp./js)
 

Powrót na górę strony