Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowoczesne quady w międzyrzeckim komisariacie

Data publikacji 15.06.2011

Dwa nowe pojazdy terenowe wchodzą do służby w Komisariacie Policji w Międzyrzecu Podlaskim. Już wkrótce nowoczesne quady można będzie zobaczyć w rejonie międzyrzeckich żwirowni, ale także na trudno dostępnych terenach wiejskich. Funkcjonariusze ćwiczą już jazdę na quadach i penetrują miejsca niedostępne dotąd tradycyjnym radiowozom. Zakup pojazdów dofinansowany został dzięki funduszom z Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

Sezon letni zbliża się wielkimi krokami i - jak co roku - międzyrzeckie żwirownie zapełnią się setkami osób wypoczywającymi nad wodą. Tereny wokół jezior utrudniały jak dotąd dojazd policjantom w tradycyjnych radiowozach. W tym roku to się zmieni. Policjanci z Międzyrzeca Podlaskiego otrzymali dwa nowoczesne quady.

Pojazdy wykorzystywane będą w zbliżającym się sezonie przede wszystkim do patrolowania rejonu miejskich żwirowni. Co roku, z uwagi na duże nagromadzenie osób, jest to miejsce objęte szczególnym nadzorem policji, ale w te wakacje funkcjonariusze będą mogli szybko i sprawnie dotrzeć w najbardziej niedostępne zakątki jezior. Policjanci liczą, że zwiększy to bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą. Quady będą także wykorzystywane przez dzielnicowych patrolujących podległe im rejony wiejskie.

Zakup tych pojazdów został  dofinansowany dzięki funduszom z Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

(KWP w Lublinie / mg)

Powrót na górę strony