Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dostawczy samochód zapakowany po dach papierosami

Data publikacji 15.06.2011

Papierosy bez polskich znaków akcyzy o wartości ponad 300 tys. zł przejęli funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z Elbląga. Były to wspólne działania zarówno policjantów, strażników granicznych oraz funkcjonariuszy urzędu celnego. Do policyjnego aresztu trafił 38-letni Paweł S. Mężczyzna odpowie przed sądem za przestępstwo skarbowe.

Do zatrzymania doszło wczoraj po godzinie 13.00 na drodze w miejscowości Krasin. Tam do kontroli drogowej zatrzymany został ford transit, którym kierował 38-letni Paweł S. W jego samochodzie policjanci znaleźli kartony z papierosami bez polskich znaków akcyzy. Z całą pewnością zadziwiająca była ilość przewożonego przez mężczyznę towaru. W aucie znajdowało się bowiem blisko 43 tysiące paczek papierosów.

Jak twierdził 38-latek, papierosy były jego własnością, a nabył je od innego mężczyzny z zamiarem ich odsprzedania. Paweł S. został zatrzymany. Papierosy o wartości ponad 300 tysięcy złotych trafiły do policyjnego depozytu, a auto, którym poruszał się 38-latek na strzeżony parking.

Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za przestępstwo skarbowe. Może mu grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. W przypadku towarów akcyzowych dotkliwa jest kara finansowa. Wysokość grzywny może wynieść w takim przypadku nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

(KWP w Olsztynie / mw)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja