Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci rozbili grupę wyłudzającą odszkodowania komunikacyjne

Data publikacji 16.06.2011

Policjanci ze Zgorzelca rozpracowali grupę zajmującą się wyłudzeniami odszkodowań komunikacyjnych. W sprawie zatrzymano 13 osób podejrzanych o ten przestępczy proceder. Sprawcy zgłaszali fikcyjne kolizje drogowe. W ten sposób wyłudzili od towarzystw ubezpieczeniowych co najmniej 150 tysięcy złotych. Wszyscy zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

Policjanci Referatu dw. z Przestępczością Gospodarczą ze zgorzeleckiej komendy powiatowej w związku z prowadzoną sprawą, dotyczącą oszustw ubezpieczeniowych, rozpracowali grupę zajmującą się tym nielegalnym procederem. Efektem kilkudniowej realizacji, przeprowadzonej przez zgorzeleckich policjantów, jest zatrzymanie 13 osób. Wszyscy są mieszkańcami Bogatyni, w wieku od 21 do 54 lat.

Podejrzani o wyłudzanie odszkodowań komunikacyjnych, jak ustalili policjanci, zgłaszali fikcyjne kolizje drogowe. W ten sposób wyłudzili od towarzystw ubezpieczeniowych co najmniej 150 tys. złotych. Metoda działania sprawców za każdym razem była podobna. Wybierali właścicieli samochodów, którzy za odpowiednią gratyfikacją, celowo doprowadzali do kolizji drogowych, a „pokrzywdzony” występował do towarzystwa ubezpieczeniowego o zwrot kosztów naprawy. Rzekomy sprawca kolizji inkasował od 300 do 3 tys. złotych.

Jak ustalili policjanci, większość pojazdów uczestniczących w symulowanych zdarzeniach drogowych, była już wcześniej uszkodzona. Funkcjonariusze trafili również na przypadki, gdzie za odpowiednią opłatą „sprawca” kolizji podpisywał oświadczenie o swojej winie, pomimo tego, że do żadnego zdarzenia drogowego nie doszło.

Obecnie policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają sprawę. Sprawdzają m.in. ile tego typu czynów mają na koncie zatrzymani.

Wszyscy oni trafili do policyjnego aresztu. Za przestępstwa, o które są podejrzani, grozi im teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu/js)
 

Powrót na górę strony