Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszywy czek na 300 tysięcy dolarów

Data publikacji 16.06.2011

52-letni Andrzej G. wpadł w ręce policjantów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją. Mężczyzna był poszukiwany w związku z wyłudzeniem 300 tysięcy dolarów na podstawie podrobionego czeku bankowego. Dziś w prokuraturze usłyszy zarzuty, a potem sąd zdecyduje o jego dalszym losie. Może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją prowadzili sprawę dotyczącą wyłudzenia z banku 300 tysięcy dolarów.

52-letni Andrzej G. posługując się sfałszowanym czekiem sprawił, że na jego konto wpłynęła taka właśnie kwota. Zdążył jednak wypłacić zaledwie 45 tysięcy, ponieważ w międzyczasie wyszło na jaw oszustwo, którego się dopuścił i kolejna próba wypłaty została już zablokowana.

52-latek nie spodziewał się, że policjanci tak szybko zawitają u niego w domu. Dziś z samego rana został zaskoczony i zatrzymany. Funkcjonariusze zabezpieczyli od Andrzeja G. na poczet ewentualnych przyszłych kar gotówkę w kwocie 2600 złotych.

Dziś mężczyzna usłyszy w prokuraturze zarzuty, o jego dalszym losie zdecyduje sąd. Za oszustwo znacznej wartości i wprowadzenie do obrotu sfałszowanych środków płatniczych może mu grozić do 10 lat..

(KSP / ms)
 

Powrót na górę strony