Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

630 zarzutów za oszustwa i podrobienie dokumentów

Data publikacji 17.06.2011

Nawet do 8 lat pozbawienia wolności może grozić 50–letniej kobiecie, zatrzymanej przez świdnickich policjantów, która będąc pracownikiem jednego z towarzystw ubezpieczeniowych, podrabiała dokumenty oraz doprowadziła do niekorzystnego rozporządzania mieniem na szkodę towarzystwa w kwocie nie mniejszej niż 50 tys. złotych. Zatrzymana podejrzana jest o co najmniej 630 tego typu czynów.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą świdnickiej komendy powiatowej od września 2010 roku prowadzili czynności w sprawie poświadczania nieprawdy w celu uzyskania korzyści majątkowych przez mieszkankę Świdnicy. 50-letnia kobieta była zatrudniona w jednym z towarzystw ubezpieczeniowych. Jak ustalili policjanci, od 2005 do 2010 roku wielokrotnie poświadczyła nieprawdę w dokumentach ubezpieczeniowych. Na chwilę obecną ustalono, że ma ona na swoim koncie co najmniej 630 tego typu czynów.

Ponieważ, jako kierownik oddziału, kobieta nie mogła zawierać umów z klientami i osiągać z tego tytułu dochodów, zatrudniła na stanowisku wykonawczym osobę z najbliższej rodziny, za którą jak się okazało, podpisywała umowy ubezpieczeń komunikacyjnych i majątkowych. W ten sposób doprowadziła ona do powstania szkody w mieniu towarzystwa ubezpieczeń, której wielkość szacuje się na kwotę nie mniejszą niż 50 tys. złotych.

Policjanci w dalszym ciągu prowadzą dalsze czynności w tej sprawie.

(KWP we Wrocławiu/js)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja