Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Daj Misia" - motocykliści z myślą o najmłodszych

Data publikacji 19.06.2011

Wczoraj, w samo południe, na rzeszowskim rynku odbyła się impreza "Daj Misia". Jej organizatorem było Podkarpackie Stowarzyszenie Motocyklowe The Wild Geese Rzeszów. Tym razem motocykliści zbierali maskotki dla hospicjum i domów dziecka. Kilka samochodów wypełnionych pluszakami pojedzie do najmłodszych. Imprezę swoim patronatem objął m.in. Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Józef Gdański.

Zbiórka maskotek to kolejna akcja organizowana przez członków Podkarpackiego Stowarzyszenia Motocyklowego The Wild Geese Rzeszów, wśród których jest wielu policjantów. Tym razem motocykliści zorganizowali imprezę z myślą o najmłodszych.

„Daj Misia” to hasło zbiórki pluszowych maskotek, które trafią do dzieci przebywających w hospicjum na oddziale paliatywnym i w domach dziecka na terenie województwa podkarpackiego.

W ciągu zaledwie jednej godziny maskotkami wypełniono aż trzy samochody. To dowód na to, że wszyscy, którzy zechcieli przyłączyć się do tej inicjatywy, rozumieją, że taki drobiazg jak pluszak jest w stanie złagodzić ból, smutek i samotność maluchów. Wiele maskotek przyniosły dzieci i choć czasem z trudem przyszło im się rozstać z ulubioną przytulanką, podzieliły się z innymi, bardziej potrzebującymi.

Oprócz zbiórki organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji, m.in. pokazy sprzętu i wyposażenia służb mundurowych - Policji i Straży Pożarnej, pokazy sztuk walki oraz koncerty. Patronat nad tą imprezą objął też Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Józef Gdański.

(KWP w Rzeszowie / mg)

Powrót na górę strony