Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za napad z nożem

Data publikacji 20.06.2011

Grożąc ekspedientce nożem, zażądali wydania pieniędzy. Kobieta nie uległa żądaniom a wystraszeni napastnicy uciekli. Policjanci zatrzymali sprawców, okazało się, że to młodzi ludzie. Za rozbój 17–latkowi grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności, natomiast 14-latkiem zajmie się sąd rodzinny.

25 maja około 19:30 policjanci ze Zdzieszowic zostali powiadomieni o napadzie na miejscowy kiosk spożywczy. Patrol skierowany na miejsce ustalił, że dwaj młodzi mężczyźni, obserwując kiosk, wykorzystali moment, w którym nikogo nie było w pobliżu i grożąc ekspedientce nożem, zażądali wydania pieniędzy. Kobieta jednak odmówiła napastnikom i puszką z piwem uderzyła w nóż jednego z napastników. Wybuch uszkodzonej nożem puszki wystraszył napastników, którzy uciekli ze sklepu.

Po trzech tygodniach dochodzenia policjanci zatrzymali sprawców. Jeden z nich ma 17 a drugi 14 lat, obaj są mieszkańcami Zdzieszowic. Starszy po zatrzymaniu i doprowadzeniu do Prokuratury w Kędzierzynie-Koźlu przyznał się do zarzutu usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Wyjaśniając okoliczności przestępstwa przyznał, że na pomysł dokonania rozboju wpadł z kolegą, nudząc się na ławce pod blokiem.

Prokurator wobec podejrzanego zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji i kilkutysięcznego poręczenia majątkowego. Teraz 17–latkowi grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności, natomiast 14–latkiem zajmie się sąd rodzinny.

(KWP w Opolu/js)
 

Powrót na górę strony