Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowo aresztowany za stalking

Data publikacji 22.06.2011

Policjanci z Komisariatu Policji w Iłowej zatrzymali 30-letniego mężczyznę, podejrzanego o stalking. Dzisiaj, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Żaganiu, mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Grożą mu nawet 3 lata więzienia.

Policjanci z Komisariatu Policji w Iłowej prowadzą pierwszą w województwie sprawę o stalking, czyli uporczywe nękanie innej osoby. 20 czerwca policjanci, zgodnie z postanowieniem prokuratora o zatrzymaniu i przymusowym doprowadzeniu, zatrzymali 30-letniego mężczyznę podejrzewanego o stalking.

W czasie prowadzonego dochodzenia ustalono, że zatrzymany mężczyzna m.in. śledził i obserwował pokrzywdzoną kobietę, wchodził na teren jej posesji, uszkadzał przedmioty domowego użytku, przychodził w nocy, mocno pukał do drzwi, zajeżdżał drogę samochodem. Ponadto w nocy z 19 na 20 czerwca groził jej pozbawieniem życia. Policjanci postawili podejrzanemu zarzuty groźby karalnej i uporczywego nękania innej osoby.

Wczoraj zatrzymany Piotr W. został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Żaganiu. Prokurator, po przesłuchaniu podejrzanego, złożył do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie.

Dzisiaj, przed południem, Sąd Rejonowy w Żaganiu przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec Piotra W. areszt tymczasowy na okres 1 miesiąca.

6 czerwca 2011 r. weszła w życie nowelizacja kodeksu karnego, która wprowadziła art. 190a :

„Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność, podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat”.

Jeżeli następstwem czynów nękającego jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mg)

Powrót na górę strony