Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ćwiczenia ewakuacyjne w nakielskiej komendzie

Data publikacji 22.06.2011

Dzisiaj na terenie Komendy Powiatowej Policji w Nakle przeprowadzono ćwiczenia ewakuacyjne na wypadek pożaru. Akcję gaśniczą i ratunkową przeprowadzili nakielscy strażacy.

Dzisiaj o godzinie 10:30 na pierwszym piętrze budynku „B”, nakielskiej komendy, funkcjonariuszka wydziału kryminalnego zauważyła dym wydobywający się spod drzwi. Okazało się, że w toalecie wybuchł pożar, którego próba ugaszenia podręcznym sprzętem gaśniczym nie powiodła się. Policjantka od razu zaalarmowała przełożonego i rozpoczęła się ewakuacja wszystkich osób znajdujących się w budynku. Na miejsce przyjechali strażacy, którzy rozpoczęli akcję ratowniczo-gaśniczą.

Na drugim piętrze w jednym z pomieszczeń zostało uwięzionych pięć osób. Strażacy za pomocą dźwigu przez okno wyciągnęli te osoby z budynku. Dwóm rannym osobom funkcjonariusze straży pożarnej udzielili pierwszej pomocy.

Na szczęście były to tylko ćwiczenia, które miały na celu sprawdzenie przebiegu ewakuacji. Na koniec na placu komendy dowódca akcji ratowniczo-gaśniczej złożył meldunek Komendantowi Powiatowemu Państwowej Straży Pożarnej w Nakle bryg. Romanowi Kłos. Następnie przy udziale kierownictwa policji i straży pożarnej omówiono przebieg ćwiczeń i podsumowano działania. Policjanci podziękowali komendantowi straży pożarnej oraz wszystkim strażakom za udział w ćwiczeniach.

(KWP w Bydgoszczy/js)
 

Powrót na górę strony