Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli truskawkowi złodzieje

Data publikacji 24.06.2011

Kryminalni z Puław rozbili trzyosobową grupę włamywaczy z Opatkowic. W ich ręce wpadło dwóch 17 -latków oraz czterech ich młodszych kolegów, którzy od kilku miesięcy dopuścili się wielu kradzieży i włamań m.in. do zakładów pracy, szkoły, koparek. Ich łupem padło 140 kg truskawek z plantacji, rowery i paliwo. 17-latkowie zostali zatrzymani w policyjnym areszcie, nieletnimi natomiast zajmie się sąd rodzinny.

Jak ustalili policjanci młodzi sprawcy w przeciągu dwóch ostatnich miesięcy w miejscowości Opatkowice dopuścili się kilku przestępstw. Z jednego z zakładów pracy skradli radioodtwarzacze samochodowe, DVD, radio CB oraz 60 litrów oleju napędowego powodując straty na kwotę około 1500 złotych. Następnie włamali się do Szkoły Podstawowej skąd skradli radio CD, sprzęt i wyposażenie konserwatorskie. W nocy z 11 na 12 czerwca br. z kolei wybrali się plantację truskawek. Z pola skradli około 140 kg dojrzałych owoców, które później sprzedali na skupie.

Dodatkowo z ustalen kryminalnych wynika, że zatrzymani włamali się do kilku koparek skąd skradli około 100 litrów oleju napędowego. Chłopcy odpowiedzą także za kradzieże rowerów, które zabierali z posesji mieszkańców Opatkowic.

Jak przyznali policjantom łupem dzielili się po równo, nabywców np. na olej napędowy znajdowali w gronie rodziny. Część przedmiotów pochodzących z przestępstwa policjanci odzyskali podczas przeszukań.

17-latkowie zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Za włamania i kradzieże grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności, nieletnimi natomiast zajmie się sąd rodzinny.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony