Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci rozbili gang samochodowy

Data publikacji 24.06.2011

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie współpracując z funkcjonariuszami z Mrągowa zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o udział w grupie przestępczej zajmującej się legalizacją samochodów pochodzących z kradzieży lub zgłoszeń kradzieży dokonywanych przez ich właścicieli. Akcja objęła swoim zasięgiem miejscowości w trzech powiatach Warmii I Mazur. Zabezpieczono w sumie 16 samochodów, dokumenty oraz różne części samochodowe. Sprawcy usłyszeli już zarzuty. Jeden z nich został tymczasowo aresztowany.

Pierwszym tropem w sprawie gangu samochodowego pochodzącego głównie z terenu powiatu mrągowskiego było zabezpieczenie w jednym z warsztatów samochodowych w miejscowości położonej koło Mrągowa samochodu z przebitym numerem identyfikacyjnym pojazdu. Od tej pory kryminalni dokładne przyglądali się działalności tej firmy i osobom z nią współpracującym. Po kilku miesiącach pracy nad sprawą dwudziestu kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie i z Mrągowa, w gminach Mrągowo, Mikołajki i sąsiednich przeprowadziło działania w 6 miejscowościach. Policjanci zatrzymali czterech głównych podejrzanych. Są to mężczyźni w wieku od 35 do 53 lat. Wszyscy już usłyszeli zarzuty a jeden z nich został tymczasowo aresztowany.

W wyniku działań policjanci zabezpieczyli 16 aut, dokumenty legalizacyjne, laptopy, telefony oraz różne części samochodowe. Sprawa jest rozwojowa, biegli szacują wartość odzyskanego mienia, a funkcjonariusze ustalają poszkodowanych.

(KWP w Olsztynie / mw)

Powrót na górę strony