Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bliźniacy i ich kompan z zarzutami

Data publikacji 24.06.2011

Blisko 30 przestępstw mają na swoim koncie dwaj bracia bliźniacy oraz ich 25-letni kompan. Młodzi mężczyźni zostali zatrzymani pod zarzutem włamania do zbiorników z paliwem i kradzieży około 200 litrów oleju napędowego. Jak ustalili policjanci z Komisariatu Policji w Bełżycach oraz z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie, od marca do czerwca br. zatrzymani dokonali kilkudziesięciu kradzieży i włamań na terenie powiatów: lubelskiego, świdnickiego oraz opolskiego. Kradli głównie betoniarki, olej napędowy i elektronarzędzia. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia.

Policjanci z Komisariatu Policji w Bełżycach zatrzymali dwóch 27-letnich mieszkańców gm. Bełżyce oraz 25-latka z gm. Chodel. Jak wynikało z operacyjnych ustaleń, bracia bliźniacy oraz ich młodszy kompan w nocy z 20 na 21 czerwca włamali się do zbiorników z paliwem w samochodach ciężarowych, zaparkowanych na terenie jednej z firm budowlanych w Bełżycach. Złodzieje skradli około 200 litrów oleju napędowego o wartości 1000 zł.

Podczas pracy z zatrzymanymi okazało się, że mają oni na swoim koncie szereg innych włamań do, których doszło od marca do czerwca bieżącego roku. Złodzieje działali głównie na terenie powiatu lubelskiego, ale jak ustalili policjanci, mają oni na swoim koncie także przestępstwa, do których doszło na terenie powiatu świdnickiego i Opola Lubelskiego.

Grupa specjalizowała się we włamaniach do zbiorników paliwa oraz w kradzieżach betoniarek i przyczep samochodowych. W ciągu czterech miesięcy złodzieje zdołali skraść, a następnie sprzedać blisko 20 szt. betoniarek. Na swoim koncie mają także kradzież ciągnika, osprzętu rolniczego, elektronarzędzi oraz rusztowań. Z jednego z punktów skupu złomu w Poniatowej skradli około 400 kg opalonych kabli miedzianych. Trwa szacowanie strat powstałych w wyniku kradzieży i włamań.

Podczas prowadzonych czynności policjanci odzyskali część skradzionego mienia o wartości blisko 14 tys. złotych. Funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. 2 przyczepki samochodowe, betoniarkę rozdrabniacz, radioodtwarzacz i różne elektronarzędzia. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczone zostało mienie w kwocie 11.000 zł.

Zatrzymani doprowadzeni zostali do Prokuratury Rejonowej w Opolu Lubelskim gdzie usłyszeli zarzuty. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Jak mówią policjanci sprawa ma w dalszym ciągu rozwojowy charakter.

(KWP w Lublinie / mw)
 

Powrót na górę strony