Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani członkowie bojówki pseudokibiców

Data publikacji 24.06.2011

Policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali trzech mężczyzn, członków bojówki pseudokibiców sosnowieckiej drużyny. Zatrzymani chuligani organizowali i uczestniczyli w burdach na stadionach. Ponadto podejrzewani są o współpracę z grupami przestępczymi i handel narkotykami.

W ręce funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego wpadło trzech mężczyzn, mieszkańców Sosnowca w wieku od 25 do 26 lat.

Jak ustalili śledczy, podejrzani uczestniczyli w burdach stadionowych i organizowali tzw. ustawki. Ponadto podejrzewani są o współpracę z różnymi grupami przestępczymi i handel narkotykami. Jeden z zatrzymanych przewodził bojówce pseudokibiców sosnowieckiej drużyny. Dwaj pozostali wspierali swojego „szefa”.

W trakcie przeszukania mieszkań zatrzymanych stróże prawa znaleźli i zabezpieczyli ponadto kilkaset działek amfetaminy, przygotowanej już do sprzedaży. Policjanci szacują, że przestępcy mogli wprowadzić na rynek kilkanaście kilogramów różnych narkotyków.

Zatrzymana trójka według śledczych ma na swoim koncie uprowadzenie osoby, jak również wymuszenia rozbójnicze, kradzieże i i inne przestępstwa. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów. Na wniosek policji i prokuratora sąd aresztował zatrzymanych. Teraz śledczy ustalają ich ewentualny udział w innych przestępstwach kryminalnych. Nie wykluczają także kolejnych zatrzymań. Przestępcom grozi kara nawet 10 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / mw)
 

Film Zatrzymani członkowie bojówki pseudokibiców

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymani członkowie bojówki pseudokibiców (format flv - rozmiar 7.71 MB)

Powrót na górę strony