Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Obywatele Rumunii zatrzymani za skimming

Data publikacji 28.06.2011

Współpraca policjantów z Warszawy i Krakowa doprowadziła do zatrzymania dwóch mężczyzn podejrzewanych o wypłacenie za pomocą skopiowanych kart bankomatowych kwoty około 200 tys. złotych na szkodę banków. Zatrzymanym może grozić kara do 25 lat pozbawienia wolności.

Czynności prowadzone od kilku tygodni przez stołecznych policjantów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą doprowadziły do ustalenia danych personalnych osób podejrzewanych o skimming, miejsca ich przebywania a w efekcie ich zatrzymania.

Najprawdopodobniej sprawcy działali na warszawskiej Ochocie na przełomie maja i czerwca. Obywatele Rumunii dokonali w tym czasie wypłat na około 200 tysięcy złotych na szkodę różnych banków. Wspólne działania stołecznych policjantów i pracowników banków uniemożliwiły wypłatę około 38 tysięcy złotych.

Po ustaleniu sprawców, którymi okazali się dwaj obywatele Rumunii w wieku 27 i 31 lat okazało się, że przebywają w Krakowie. Przy współpracy z policjantami z Krakowa zorganizowano zasadzkę w jednym z miejscowych hoteli. Przy mężczyznach znaleziono dwa kompletne urządzenia skimmingowe identyczne z tymi montowanymi w Warszawie, dwie nakładki w fazie składania, akcesoria do montażu i produkcji urządzeń skimmingowych, komputer i inne narzędzia, które miały zostać wykorzystane do nielegalnego pozyskiwania danych z kart bankowych. Po zatrzymaniu mężczyźni zostali przewiezieni do Warszawy.

Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie obywatelom Rumunii zarzutów. 27-latek i jego 31-letni kompan usłyszeli zarzuty pozyskiwania danych z kart płatniczych i podrabiania kart płatniczych. Za czyny te może grozić im nawet do 25 lat pozbawienia wolności.

Na wniosek ochockiej prokuratury sąd aresztował zatrzymanych na 3 miesiące.

Sprawa ma charakter rozwojowy, zatrzymani mogą być odpowiedzialni również za szereg innych przestępstw skimmingowych na terenie Warszawy, a także całej Polski.

(KSP/js)
 

Powrót na górę strony