Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zamiast prostownika znaleźli skład broni

Data publikacji 28.06.2011

Orneccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w swoich garażach przechowywali nielegalną broń i amunicję. Podejrzani już usłyszeli zarzuty, grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. Jeden z zatrzymanych decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące.

W połowie maja 2011 r. oficer dyżurny lidzbarskiej komendy został telefonicznie powiadomiony o kradzieży prostownika z terenu jednego z orneckich zakładów. Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą uzyskali informacje, że skradziony sprzęt może być w posiadaniu dwóch mieszkańców gminy Orneta.

W ubiegłym tygodniu policjanci pojechali do 51-letniego Zbigniewa S. W trakcie przeszukania pomieszczeń gospodarczych należących do mężczyzny, policjanci znaleźli w garażu dwa egzemplarze broni palnej, 3 lunety do broni długiej, wyciory i inne przybory służące do czyszczenia broni, wiatrówkę oraz inne pojedyncze elementy broni palnej. Wszystkie znalezione przedmioty zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy. W toku dalszych czynności ustalono, że podobny arsenał broni znajduje się u innego mieszkańca gminy. W trakcie przeszukania garażu Stanisława S. policjanci znaleźli broń palną długą, drewnianą kolbę, lunety, elementy metalowe broni palnej oraz 83 sztuki amunicji.

Mężczyźni zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Prokuratura Rejonowa w Lidzbarku Warmińskim wszczęła śledztwo w tej sprawie. Dalsze czynności prowadzą funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego.

Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty posiadania broni palnej bez wymaganego zezwolenia. Wobec 51-latka prokurator zastosował poręczenie majątkowe. Prokuratura Rejonowa w Lidzbarku Warmińskim wystąpiła również do sądu z wnioskiem o areszt wobec 35-latka. Sąd przychylił się do tego i najbliższe trzy miesiące mężczyzna spędzi za kratkami. Przestępstwo, o które są podejrzani mężczyźni, zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie/js)
 

Powrót na górę strony