Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli towar o wartości 700 tys. złotych

Data publikacji 29.06.2011

Towar o rynkowej wartości ponad 700 tys. złotych zabezpieczyli mokotowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej. Mundurowi znaleźli w sklepach odzież oraz galanterię oznaczoną zastrzeżonymi znakami towarowymi. Za oferowanie do sprzedaży „podróbek” grozi kara do 2 lat więzienia.

Policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej oraz pracownikiem kancelarii prawnej będącej pełnomocnikiem kilku światowych marek, pojawili się w dwóch placówkach handlowych przy ulicy Wałbrzyskiej. Z informacji posiadanych przez funkcjonariuszy wynikało, że artykuły oferowane tam do sprzedaży zostały nielegalnie oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi.

Funkcjonariusze znaleźli w sklepach torebki, paski, czapki, zegarki oraz ubrania, których rynkową wartość oszacowano na kwotę ponad 700 złotych. W jednym z butików zabezpieczono około 500 sztuk odzieży oraz galanterii damskiej. W sąsiedniej placówce oferowano do sprzedaży ubrania oraz akcesoria męskie.

Wprowadzenie do obrotu artykułów z podrobionymi znakami towarowymi jest przestępstwem, za które zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej grozi kara do 2 lat więzienia.

(KSP / mg)
 

Powrót na górę strony