Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zaatakował dziecko, trafił do aresztu

Data publikacji 30.06.2011

Skuteczne działanie gorzowskich policjantów pozwoliło zatrzymać mężczyznę, który na jednym z osiedli dopuścił się innej czynności seksualnej wobec 9-letniej dziewczynki. Sprawca tego czynu usłyszał już zarzuty. Decyzja sądu najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

27 czerwca policjanci z gorzowskiej KMP otrzymali informację o zdarzeniu, do którego doszło na osiedlu Górczyn. Około południa, 9-letnia dziewczynka wchodziła do klatki schodowej bloku, w którym mieszka. Tam została zaatakowana przez nieznanego mężczyznę. Napastnik przytrzymywał dziecko ręką i dotykał po całym ciele. Przerażona 9-latka wyrwała się z uścisku i natychmiast pobiegła do mieszkania. Tam opowiedziała o zajściu rodzicom.

Właściwa reakcja opiekunów dała Policji możliwość szybkiego działania. Matka dziewczynki bez zwłoki powiadomiła o sprawie mundurowych. We wskazane miejsce skierowano policyjne patrole. Zebrane informacje i błyskawiczna penetracja okolicznych ulic i przyniosły rezultat. Jeden z patroli zatrzymał młodego mężczyznę. 34-latek, jadący rowerem, na początku negował swój udział w zajściu. Policjanci dosyć szybko wywnioskowali jednak, że podawane przez niego alibi jest fikcyjne.

Zatrzymany przez policję Piotr K. trafił do komendy przy ul. Wyszyńskiego. Już po wstępnym sprawdzeniu potwierdzono, że mieszkający w centrum Gorzowa mężczyzna w przeszłości był karany za podobne przestępstwa i odbył karę 2 lat pozbawienia wolności. Policjanci przeprowadzili kolejne czynności, które pozwalają przypuszczać, że najprawdopodobniej to właśnie on dopuścił się napaści na 9-latkę oraz podobnego czynu na gorzowskim Osiedlu Staszica, w lutym tego roku.

Na podstawie zgromadzonego materiału prokurator przedstawił Piotrowi K. dwa zarzuty związane z dopuszczeniem się wobec osoby małoletniej, poniżej lat 15, innej czynności seksualnej. Są to przestępstwa zagrożone karą od 2 do 12 lat więzienia. W środę (29.06) gorzowski sąd podjął decyzję o aresztowaniu podejrzanego na okres trzech miesięcy.

(KWP w Gorzowie Wlkp./js)
 

Powrót na górę strony
Polska Policja