Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli auta w Dani, Austrii i Polsce

Data publikacji 01.07.2011

Stołeczni policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy razem mają na swoim koncie kradzież 22 samochodów z Austrii, Danii i Polski. Prokurator przedstawił 35-letniemu Arkadiuszowi K. oraz 28-letniemu Przemysławowi D. zarzuty kradzieży z włamaniem. Decyzją sądu obaj zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Praca operacyjna policjantów wydziału do walki z przestępczością samochodową KSP doprowadziła do zatrzymania dwóch członków zorganizowanych grup przestępczych z terenu Legionowa i Pruszkowa. Obaj mężczyźni na przełomie 2009/2010 roku z terenu Austrii, Danii i Polski skradli 22 samochody, m.in. mercedesy sprintery i toyoty.

Pierwszy z nich, 28-letni Przemysław D. wpadł w ręce policjantów z "samochodówki", 35-letni Arkadiusz K. został zatrzymany przez wydział realizacyjny na działce letniskowej w okolicach Legionowa.

35-latkowi został przedstawiony zarzut kradzieży z włamaniem 7 samochodów z terenu Polski i Austrii. W trakcie czynności policjanci zabezpieczyli należącą do niego toyotę avensis, w związku z podejrzeniem, że samochód może pochodzić z kradzieży. Drugiemu z mężczyzn, Przemysławowi D. prokurator przedstawił zarzut kradzieży z włamaniem 15 pojazdów, głównie mercedesów sprinterów z terenu Danii i Polski.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Grójcu zastosował wobec zatrzymanych tymczasowy 3-miesięczny areszt. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kradzione pojazdy trafiały do „dziupli” samochodowej na terenie powiatu wareckiego, która została zlikwidowana w listopadzie 2010 r. Wtedy policjanci zatrzymali Sebastiana Sz. właściciela posesji , na której znajdowała się „dziupla”. Mężczyzna zajmował się demontażem samochodów, które trafiały na jego posesję.

(KWSP/js)
 

Film Kradli auta w Dani, Austrii i Polsce

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Kradli auta w Dani, Austrii i Polsce (format flv - rozmiar 2.49 MB)

Powrót na górę strony