Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono znaczną ilość narkotyków

Data publikacji 01.07.2011

Blisko kilogram narkotyków przejęli kryminalni ze Szczecina, po tym jak skontrolowali kierującego nissanem. Część środków odurzających przewoził w aucie, a kolejne zabezpieczono w jego mieszkaniu. Zatrzymany usłyszał już zarzuty, grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W ubiegły wtorek policjanci Wydziału Kryminalnego KMP zwalczający przestępczość narkotykową w Szczecinie pełnili rutynową służbę na terenie miasta. Około południa u zbiegu ul. Jagiellońskiej z al. Piastów ich uwagę zwrócił kierowca nissana na polickich numerach rejestracyjnych. Auto wielokrotnie zmieniło pas ruchu, manewry były chaotyczne. Kryminalni postanowili zatrzymać i skontrolować pojazd.

Za kierownicą siedział 26-latek, który oświadczył że jedzie do pracy. Zapytany czy ma jakieś środki odurzające, przyznał się do ich posiadania. W nissanie przewoził pojemnik z białym proszkiem i dwa słoiki z suszem roślinnym. Policjanci kontynuowali czynności i dokładnie sprawdzili mieszkanie oraz garaż użytkowany przez zatrzymanego. W mieszkaniu zabezpieczono kolejne narkotyki, a także młynek i wagę elektroniczną, które mogą wskazywać na to, że mężczyzna zajmował się także handlem zakazanymi substancjami. W garażu ujawniono rozsypany proszek, co mogło wskazywać, że w przeszłości i w tym miejscu znajdowały się środki odurzające.

Po dokładnym zważeniu i wstępnych badaniach okazało się, że łącznie zabezpieczono 393 gramy marihuany oraz 444 gramy amfetaminy.

Z zatrzymanym wykonano czynności procesowe. W komisariacie Szczecin Śródmieście usłyszał zarzuty posiadania narkotyków w znacznych ilościach i przygotowanie ich do wprowadzenia do obrotu. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

(KWP w Szczecinie/js)
 

Powrót na górę strony