Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany 4 listami gończymi w rękach policji

Data publikacji 01.07.2011

Policjanci z Lublina zatrzymali poszukiwanego na podstawie czterech listów gończych 25-letniego mieszkańca Biłgoraja. Sebastian P. poszukiwany był do spraw kradzieży z włamaniem, zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, krótkotrwałego użycia pojazdu oraz obcowania płciowego z małoletnią poniżej 15 roku życia. Przestępca zatrzymany został w Łodzi. 25-latek został już umieszczony w zakładzie karnym. Teraz poniesie odpowiedzialność za swoje czyny sprzed kilku lat.

Na początku tygodnia policjanci z Sekcji Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie wyjechali do Łodzi. Z operacyjnych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że w jednym z mieszkań może ukrywać się poszukiwany na podstawie 4 listów gończych 25-letni mieszkaniec Biłgoraja.

Sebastian P. poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Biłgoraju oraz Sąd Okręgowy w Zamościu do spraw kradzieży z włamaniem, zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, krótkotrwałego użycia pojazdu oraz obcowania płciowego z małoletnią poniżej 15 roku życia.

Początkowo poszukiwania za 25-latkiem prowadzili policjanci z Biłgoraja. Pod koniec 2008 roku sprawę przejęli policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie. Operacyjni od dłuższego czasu gromadzili informacje, które mogły przyczynić się do zatrzymania przestępcy. Mężczyzna był jednak bardzo ostrożny, nie przyjeżdżał w rodzinne strony, nie było go nawet na pogrzebie ojca.

Dociekliwość policjantów, ich zaangażowanie i determinacja przyniosły efekty. Kryminalni ustalili, że 25-latek przebywa w Łodzi, gdzie pracuje dorywczo na budowach. Ustalili także, że ukrywa się w mieszkaniu swojego kolegi. We wtorek przyszedł czas na zatrzymanie. Po południu policjanci zapukali do jednego z mieszkań. Chwilę po tym, jak otworzyły się drzwi, policjanci byli już w środku, a przestępca miał na rękach kajdanki. Mężczyzna był bardzo zaskoczony akcją kryminalnych, nie miał co prawda żadnych szans na ucieczkę, ale próbował wprowadzić funkcjonariuszy w błąd co do swojej tożsamości, podając się za swojego brata.

Sebastian P. został już umieszczony w Zakładzie Karnym w Łodzi. Będzie odpowiadał za przestępstwa sprzed kilku lat, m.in. za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem, do którego doszło w kwietniu 2006 roku na terenie powiatu biłgorajskiego. W pożarze zabudowań zginął wówczas właściciel gospodarstwa. Sprawcy najpierw pobili go, a później nieprzytomnego przenieśli do zabudowań gospodarczych, które później zostały podpalone.

To kolejny przestępca poszukiwany ds. zabójstwa zatrzymany przez lubelskich policjantów. Kilka dni temu policjanci z Sekcji Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie zatrzymali 58-letniego Stanisława K. Mężczyzna był ścigany listem gończym w związku z zabójstwem 59-letniej kobiety, do którego doszło na warszawskim Ursynowie.

(KWP w Lublinie / mg)

Powrót na górę strony