Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Marihuana z nielegalnej uprawy nie trafi już na rynek

Data publikacji 01.07.2011

Zgorzeleccy policjanci zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich. Zabezpieczono blisko 160 roślin. Plantacja ukryta była w specjalnie przygotowanym i wyposażonym pomieszczeniu. Wszystko wskazuje na to, że dopiero rozpoczęto tam nielegalną działalność, a przeprowadzone przez funkcjonariuszy działania zapobiegły dystrybucji marihuany, którą uzyskano by z tej plantacji.

Policjanci Wydziału Kryminalnego ze zgorzeleckiej komendy powiatowej, realizując działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej, zlokalizowali w jednej z miejscowości na terenie powiatu miejsce, co do którego istniało podejrzenie, że prowadzona jest tam nielegalna uprawa konopi indyjskich. W wyniku przeprowadzonej realizacji, policjanci ujawnili w budynku mieszkalnym plantację konopi. Rośliny uprawiane były w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu, wyposażonym w odpowiednie urządzenia służące do naświetlania, ogrzewania i wentylowania. Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 160 roślin w postaci sadzonek i rozsad.

Do tej sprawy zatrzymano 28–letniego mieszkańca Jeleniej Góry, do którego należały pomieszczenia. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że uprawa w tym miejscu dopiero się rozpoczęła, a działania policji zapobiegły dystrybucji marihuany, którą uzyskano by z tej plantacji. W przypadku wyhodowania konopi o wysokości np. 2 metrów, z tej ilości roślin można by było uzyskać ponad 100 tys. porcji narkotyku.

W świetle obowiązujących przepisów, za uprawę konopi, z której można uzyskać znaczną ilość narkotyków, grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu/js)

Film Marihuana z nielegalnej uprawy nie trafi już na rynek

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Marihuana z nielegalnej uprawy nie trafi już na rynek (format flv - rozmiar 6.89 MB)

Powrót na górę strony