Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki policjantom serce znów zabiło

Data publikacji 01.07.2011

Policjanci z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego olsztyńskiej Komendy Miejskiej Policji, wykonujący czynności służbowe w izbie wytrzeźwień, zostali zaalarmowani przez lekarza o zatrzymaniu akcji serca przebywającego tam 48-letniego mężczyzny. Starszy sierżant Robert Łaniecki wezwał pogotowie ratunkowe, następnie sam, a później wspólnie z lekarzem, przez 40 minut przeprowadzał resuscytację. Mężczyzna, któremu przywrócono bicie serca, trafił do szpitala.

Niech komentarzem do tego zdarzenia będą podziękowania, jakie na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie złożył Błażej Gawroński, Dyrektor Miejskiego Zespołu Profilaktyki i Terapii Uzależnień:

„Szanowny Panie Komendancie, z nieukrywaną satysfakcją i przyjemnością informuję o zachowaniu Pana podkomendnych - Roberta Łaniewskiego i  Arkadiusza Zająca.

W dniu 30 czerwca 2011 r. wymienieni funkcjonariusze spontanicznie, w sposób wielce profesjonalny i z dużym poświęceniem, zaangażowali się w akcję reanimacyjną pacjenta przebywającego w Izbie Wytrzeźwień – Ambulatorium dla Nietrzeźwych na ul. Metalowej 5. Dzięki ich pomocy (ponad 40 minut prowadzili bezpośredni masaż serca), pacjent został uratowany i odwieziony przez pogotowie ratunkowe do szpitala.

Ich postawa jest wzorem współpracy i profesjonalnego podejścia do służby. Gratulując Panu takich podwładnych, proszę o przekazanie im jeszcze raz podziękowań od pracowników Ambulatorium i mnie osobiście”.

(KWP w Olsztynie / mg)

Powrót na górę strony