Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty usłyszało już 70 podejrzanych pseudokibiców

Data publikacji 04.07.2011

Policjanci z Bydgoszczy, Poznania i Warszawy oraz prokuratorzy z Bydgoszczy ciągle pracują nad sprawą związaną z burdą na stadionie, do której doszło po finałowym meczu o Puchar Polski . Od początku śledztwa zarzuty usłyszało już 70 osób. Są to pseudokibice Lecha i Legii. Identyfikacja kolejnych ciągle trwa.

W śledztwie nadzorowanym przez bydgoską prokuraturę już 70 osób usłyszało zarzuty. Na podstawie materiałów dowodowych zgromadzonych przez policjantów, prokuratorzy przedstawili zarzuty naruszenia ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, głównie w zakresie wtargnięcia na płytę boiska, rzucania różnymi przedmiotami w kierunku ochrony. Niektóre z osób były przy tym zamaskowane szalikami lub częściami garderoby. Wobec 67 podejrzanych prokurator zastosował policyjne dozory oraz zakazy stadionowe, które obowiązywać będę na meczach piłki nożnej w Polsce, ale także podczas EURO 2012 na terenie Ukrainy. Wobec 4 podejrzanych zastosowano poręczenia majątkowe, natomiast 20-latek podejrzany m.in. o uszkodzenie ciała, zniszczenie telewizyjnej kamery i zakłócenie imprezy, został aresztowany. Po wydaniu zgody przez prokuratora na publikację wizerunku pseudokibiców na stronach internetowych poznańskiej i warszawskiej Policji, kilka osób po rozpoznaniu siebie stawiło się w prokuraturze w Bydgoszczy. Większość z podejrzanych po ich zidentyfikowaniu przez policjantów, otrzymuje wezwania do stawienia się w prokuraturze, gdzie są przesłuchiwani.

Nad ustaleniem kto brał udział w zamieszkach po finale Pucharu Polski, pracują policjanci głównie z województw: mazowieckiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

 

Powrót na górę strony