Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali sprawcę kradzieży i odzyskali rzeźby ptaków z Alei Gwiazd

Data publikacji 05.07.2011

Policjanci, już dzień po zgłoszeniu kradzieży, odzyskali wszystkie rzeźby ptaków skradzione z tablic tzw. olsztyńskiej Alei Gwiazd. Został też zatrzymany podejrzany- Tomasz U. 19-latek odkręcił figurki warte około 200 tysięcy złotych i sprzedał je w skupie złomu. Otrzymał za nie około 700 złotych. Nastolatek jest bardzo dobrze znany olsztyńskim policjantom z kradzieży i włamań.

W niedzielę, 3 lipca, policjanci przyjęli zawiadomienie od dyrektora olsztyńskiego teatru o kradzieży pięciu mosiężnych figur ptaków z tablic Alei Gwiazd. Policjanci dokonali oględzin miejsca zdarzenia, zabezpieczyli ślady i ustali świadków. Wiadomo było, że figurki, warte nawet 200 tysięcy złotych, zniknęły w sobotę wieczorem.

Już następnego dnia po kradzieży policjanci ustalili, gdzie znajdowały się skradzione rzeźby. Sprawca sprzedał je w olsztyńskim skupie złomu. Otrzymał za nie około 700 złotych. Figurki nie były uszkodzone. Zostały przewiezione do komendy. W ślad za nimi, około godziny 15.30, do policyjnego aresztu trafił podejrzany o kradzież 19-letni Tomasz U. Policjanci zatrzymali go na ulicy jednego z olsztyńskich osiedli.

Podejrzany jest bardzo dobrze znany olsztyńskim policjantom. Ostatni raz został zatrzymany 1 lipca. Usłyszał wówczas zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem do sklepu warzywnego. Za kradzież rzeźb z Alei Gwiazd grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / aw)

 

Powrót na górę strony