Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Katowice: Policjanci uratowali kobietę z płomieni

Wczoraj około 22.20 anonimowy mężczyzna poinformował oficera dyżurnego komendy policji w Rybniku o pożarze mieszkania w kamienicy na rybnickim rynku. Dyżurny natychmiast przekazał drogą radiową wezwanie do wszystkich policyjnych patroli.

Sierżant. Janusz Szymura i starszy posterunkowy Tomasz Kucharski, którzy byli najbliżej miejsca zdarzenia, natychmiast dotarli na miejsce pożaru. Na ratunek czekał przed domem 10-letni chłopiec, który powiedział policjantom, że w palącym się mieszkaniu została jego mama. Poinformował również funkcjonariuszy o rozkładzie pomieszczeń wmieszkaniu.

Policjanci ruszyli z pomocą. Po krótkich poszukiwaniach znaleźli będącą w szoku kobietę, która sama próbowała gasić ogień i nie chciała opuścić pomieszczenia. Policjanci podtrzymując kobietę za ramiona, wyprowadzili ją z budynku.

Zarówno 39-letnia właścicielka mieszkania jak i jej syn z objawami zatrucia tlenkiem węgla zostali przewiezieni do szpitala. W pożarze spaleniu uległy meble, instalacja elektryczna, drzwi oraz strop. Straty oszacowano na kwotę około 9.000 złotych. Ze wstępnych informacji wynika, że prawdopodobnie przyczyną pożaru było nieostrożne obchodzenie się z piecykiem węglowym, który ogrzewał mieszkanie.

Sierżant Janusz Szymura - działający tak skutecznie na miejscu pożaru, to laureat ubiegłorocznej edycji konkursu par patrolowych "Patrol Roku".

Bardzo dziękujemy anonimowemu mężczyźnie, który poinformował nas o pożarze. W ten sposób przyczynił się do uratowania kobiety.
Powrót na górę strony