Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wniósł środki pirotechniczne na stadion żużlowy

Data publikacji 05.07.2011

Dzisiaj policjanci z Grudziądza doprowadzili do prokuratury rejonowej mężczyznę, który w niedzielę wniósł na stadion żużlowy środki pirotechniczne. Podejrzany przyznał się do winy.

Tuż przed rozpoczęciem niedzielnego derby na żużlu w Grudziądzu pomiędzy GTŻ Grudziądz a Polonią Bydgoszcz pracownicy ochrony na stadionie przy ul. Hallera odkryli, że 24-letni mieszkaniec miasta wniósł na stadion race świetlne. Mężczyzna został przekazany policjantom. Podejrzany o popełnienia przestępstwa trafił do policyjnego aresztu.

Zatrzymanemu postawiono w trybie przyspieszonym zarzuty popełnienia przestępstwa z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Podejrzanego doprowadzono do prokuratury rejonowej, gdzie został przesłuchany. Mężczyzna złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

Akta sprawy zostały przekazane do sądu. Za posiadanie – wniesienie na imprezę masową środków pirotechnicznych sprawca podlega karze grzywny nie mniejszej niż 180 stawek dziennych, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

(KWP w Bydgoszczy / aw)
 

Powrót na górę strony