Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poświadczał nieprawdę "kupując" auta

Data publikacji 05.07.2011

Choszczeńscy policjanci zatrzymali 36-letniego mieszkańca gminy Recz, rzekomego właściciela 75 samochodów osobowych. Mężczyzna podpisywał fikcyjne umowy kupna-sprzedaży, inkasując od 20 do 100 zł. Fałszywe umowy służyły do wyrejestrowywania pojazdów. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymanie mężczyzny było efektem pracy operacyjnej choszczeńskich kryminalnych współpracujących z policjantami z Recza. 36-latek od 2004 roku „zakupił” 75 samochodów osobowych. Były to pojazdy wiekowe o niewielkiej lub prawie żadnej wartości rynkowej. W rzeczywistości nigdy nie widział ani tych samochodów ani ich poprzednich właścicieli. Podpisywał jedynie umowy kupna-sprzedaży, zarabiając na każdej od 20 do 100 zł. Dokumenty przygotowywał wspólnik, 29-letni właściciel punktu skupu złomu. Fałszywe umowy mężczyźni przedkładali w Wydziale Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Choszcznie, wyłudzając w ten sposób poświadczenie nieprawdy w postaci wyrejestrowania samochodów, które były rozbierane na części.

36-latek już usłyszał zarzuty z art. 272 kk. Zarzuty zostaną przedstawione również właścicielowi skupu złomu i pozostałym kilku osobom zamieszanym w przestępczy proceder.


(KWP w Szczecinie/js)
 

Powrót na górę strony