Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pierwszy dzień warsztatów PaT

Data publikacji 06.07.2011

Podczas wtorkowej inauguracji VI Przystanku PaT Ostrołęka Kadzidło, każdy uczestnik miał możliwość wyboru tych jedynych, wyjątkowych, wymarzonych warsztatów. A było w czym wybierać, bo oprócz wspomnianych 37 warsztatów można jeszcze będzie zobaczyć 35 spektakli teatralnych, wysłuchać 13 koncertów muzycznych i wziąć udział w 6 seansach filmowych.

Luksus ten można było przypłacić bólem głowy. Jak bowiem wybrać jeden warsztat, jeżeli do wyboru mamy ich aż 37. To było wczoraj. Dzisiaj czysta praktyka. Każdego dnia będziesz mógł mieć podgląd na to co się dzieje na Przystanku. Na naszej stronie dostępne będą zdjęcia oraz krótkie opisy zajęć. Ponadto w nocy podsumowanie dnia. Na początek warsztaty inspiracji twórczego modelingu „Piękno jest w Tobie”. Sama nazwa opisuje wszystko to, co istotne. Szukać piękna powinniśmy nie w tym co mamy na sobie, ale w tym co często ukryte jest w naszym wnętrzu. Jedyną osobą, która we właściwy sposób mogła poprowadzić te warsztaty była Małgorzata Retkowska. Na co dzień animator kultury - plastyk i inspirator mody. Aby kogoś rozpalić samemu trzeba płonąć i to zdanie pasuje w 100 procentach do Pani Małgorzaty. Podobnie jak do prowadzących warsztaty wokalne. Tradycyjnie zaliczają się one do najliczniejszych. W tym roku grupa liczy ponad 100 osób. Robert Osam i Katarzyna Idzikowska wyciągają z PaTowiczów wszystko to, co piękne w muzyce. Jest to jeden z tych warsztatów, który odnajdywany jest bez konieczności wskazania jego lokalizacji. Siła setek głosów zdecydowanie przewyższa wszelkie ograniczenia dotyczące mocy dźwięku.

Blisko 100 osób pojawiło się na warsztatach sztuki kulinarnej. Paweł Loroch na co dzień dziennikarz "Pytania na śniadanie" TVP i Antyradia, podróżnik i ekspert kulinarny swoją pasją zaraża młodych uczestników swoich warsztatów. I nie ma co ukrywać, robi to bardzo skutecznie.

Fotografów zespołu prasowego VI Przystanku PaT nie mogło zabraknąć na warsztatach fotograficznych. Prowadzi je zaprzyjaźniony od lat ze społecznością PaT Jan Goliński. Cudowny humor instruktora sprawia, że warsztaty te nabierają innego wymiaru, a można się na nich dowiedzieć wiele o fotografii i aparatach.

A teraz przyszła pora na warsztaty, których instruktorzy pokonali setki, a nawet tysiące kilometrów by móc poprowadzić zajęcia dla PaTowiczów. Na początek Marta Schuberg z Berlina, kompozytorka i pedagog muzyczny w jednym. Razem z nią przyjechało 30 bębnów na warsztaty bębniarskie. Gimnazjum Nr 1 wypełnione było po brzegi, przeszywającym ciało i aparaty fotoreporterów dźwiękiem bębnów. Towarzyszyła temu radość, ciekawość i fascynacja uczestników. Kolejne – warsztaty salsy, które prowadził Raynel Fernandez Ballester, instruktor tańców afrokubańskich, choreograf oraz tancerz Ballet Teatro America prosto z Kuby. Niesamowita energia, skupienie, uśmiech na twarzach, ale też spływające krople potu – to robi wrażenie!

Na koniec Teatr Iluzji i Tomasz Bieliński. Można by się rozpisywać się na temat tego warsztatu. Wykonaliśmy także dużo zdjęć jednak w magiczny sposób pozostało tylko jedno. Mamy nadzieję, że Tomasz wyjaśni nam okoliczności tego zniknięcia. Niezawodny Tomek Pyrak nakręcił pierwszy film na VI Przystanku PaT.

Źródło: PaT

Powrót na górę strony