Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjna realizacja narkotykowa na Bielanach

Data publikacji 07.07.2011

Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 24 do 31 lat podczas realizacji w mieszkaniu przy ulicy Literackiej. Zabezpieczono 600 gramów marihuany i kokainy o czarnorynkowej wartości 25 tys. zł. Jeden z mężczyzn usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz ich udzielania. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Nad tą sprawą funkcjonariusze pracowali kilka tygodni. Z informacji, które posiadali policjanci z wydziału kryminalnego bielańskiej komendy i funkcjonariusze z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego KGP, wynikało, że w mieszkaniu przy ulicy Literackiej przechowywane są znaczne ilości środków odurzających. Przygotowano zasadzkę.

Po południu na miejsce udała się grupa funkcjonariuszy. Zastano tam czterech mężczyzn w wieku od 24 do 31 lat podejrzewanych o posiadanie znacznych ilości środków odurzających i wprowadzanie ich do obrotu. W sumie policjanci znaleźli 600 gramów narkotyków. Poddano je badaniu, które wykazało, że jest to marihuana i kokaina. Z 600 gramów można sporządzić ponad 2400 porcji o czarnorynkowej wartości około 25 tys. złotych.

Całą grupę przewieziono do jednostki Policji. Wszystkich przesłuchano. 26-letniemu Robertowi S. postawiono zarzut posiadania i wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. Prokurator rejonowy wystąpił o zastosowanie wobec mężczyzny tymczasowego aresztowania. Dziś sąd podejmie decyzję w tej sprawie. Robertowi S. grozi do 10 lat więzienia.

(KSP / aw)
 

Powrót na górę strony